Infrasauna ProWell 435 Cedr Premium Line TÓNOVANÁ KOUŘOVÁ SKLA

Montáž u zákazníka zdarma Doprava zdarma

Pro 4 osoby, Cedr, Kouřová skla, RedGlass zářiče, Audio panel, Světelná terapie - hvězdné nebe

Dostupnost: není skladem
Výrobce: ProWell
Kategorie: Infrasauny Premium Line
Expedice: Na objednávku

69 990 Kč

Cena bez DPH: 57 842,98 Kč
Stará cena: 74 990 Kč
Ušetříte: 5 000 Kč, 7%
Rozměry 150 x 102 x 60 x 102 x 150 x 200 cm
Druh topidel RedGlass
Počet topidel 10 (zadní panel - 3, boční panel - 3, lýtkový panel - 2, nožní panel - 2)
Příkon (W) 2900
Materiál Cedr
Skleněné prvky Tónovaná kouřová skla
Audio panel s USB vstupem Ano
Světelná terapie Ano
Osvětlení vnitřní Ano

NOVINKA - Infrasauna ProWell 435 Cedr Premium Line S TÓNOVANÝMI KOUŘOVÝMI SKLY
Pozn. U tohoto modelu nutná odborná montáž!

Nově nabízíme také infrasauny s tónovanými kouřovými skly, která poskytují při relaxaci ještě více soukromí. Tato možnost se týká 4 oblíbených modelů řady Premium Line: Infrasauna ProWell 221 Cedr Premium Line, Infrasauna ProWell 222 Cedr Premium Line, Infrasauna ProWell 434 Cedr Premium Line a Infrasauna ProWell 435 Cedr Premium Line.  
Užijte si tu nejlepší relaxaci v pohodlí vašeho domova.

Infrasauny ProWell jsou vyrobeny z nejlepších materiá…

více

NOVINKA - Infrasauna ProWell 435 Cedr Premium Line S TÓNOVANÝMI KOUŘOVÝMI SKLY
Pozn. U tohoto modelu nutná odborná montáž!

Nově nabízíme také infrasauny s tónovanými kouřovými skly, která poskytují při relaxaci ještě více soukromí. Tato možnost se týká 4 oblíbených modelů řady Premium Line: Infrasauna ProWell 221 Cedr Premium Line, Infrasauna ProWell 222 Cedr Premium Line, Infrasauna ProWell 434 Cedr Premium Line a Infrasauna ProWell 435 Cedr Premium Line.  
Užijte si tu nejlepší relaxaci v pohodlí vašeho domova.

Infrasauny ProWell jsou vyrobeny z nejlepších materiálů, a jsou vybaveny těmi nejlepšími zářiči a osvětlením.

EMF - hodnota elektromagnetického pole je u našich infrasaun nižší než 4mG (0,4 μT), jsou zcela bezpečné a odpovídají přísným evropským standardům.
Použitý materiál:

CEDR

Dřevo s extrémní odolností vůči vlhku, vhodné pro obložení stěn. Jeho typická vůně uchovává v interiéru příjemné aroma po několik let.

pozn.: Odstín dřeva je pouze ilustrativní - může se nepatrně lišit v závislosti na stáří dřeva.


Použité zářiče

RedGlass

jsou skleněná křemičitá topidla, jejichž předností je rychlejší vyhřátí infrasauny, energetická nenáročnost a vysoká životnost (cca 8 000 - 10 000 hodin). Na rozdíl od zářičů keramických a karbonových vyzařují zářiče RedGlass nejen sálavé teplo, ale i světlo s blahodárnými terapeutickými účinky. Zářič RedGlass velmi rychle dosáhne teploty až 500°C a tím rychle vyhřeje infrasaunu na požadovanou teplotu. RedGlass zářiče vyzařují infračervené paprsky ve všech třech pásmech IR záření (IR-A, IR-B, IR-C), včetně pásma krátkých vln (IR-A; 0,07 – 1,4 mikronu). Díky tomu paprsky pronikají až 5 mm do podkoží a jsou ze zdravotního hlediska velmi účinné.

Podlahový karbonový panel

Karbonový podlahový panel je novinka pro kvalitní a rovnoměrné prohřátí chodidel. Zářiče jsou umístěny v infrasauně tak, aby docházelo k rovnoměrnému prohřívání a tím k větší tepelné pohodě.

 

Regulace výkonu infrazářičů

Infrasauny značky Premium Line, disponují kvalitním infračerveným RedGlass zářičem a zářičem karbonovým. Výkony jednotlivých zářičů jde zónově regulovat -  zářiče lze nastavit od plného až po nulový v rozmezí 25%. Regulaci můžete provést jak u předních, zadních, tak i lýtkových zářičů. Díky regulaci výkonu infrazářičů si můžete intenzitu záření přizpůsobit na jednotlivé části těla. Tak může být prožitek ze saunování co nejpohodlnější.

 Světelná terapie

Při této terapii se v sauně pozvolna mění barevné spektrum, což blahodárně působí na smyslové vjemy. Světlo je esenciální součástí biologického systému; způsobuje, že se cítíme dobře. Sluneční světlo pomáhá lidskému tělu při regulaci mnoha důležitých biologických procesů.  Světla, která jsou v infrasauně instalována, zvyšují celkový terapeutický účinek.
Princip infrasauny

Princip infrasauny je založen na tom, že velmi důvěrně připomíná jarní slunce. Teplo, které je v infrasauně vyzařováno, je zaměřeno pouze na lidské tělo. Okolní vzduch se tedy neohřívá a během procesu nesedíte v přetopeném prostoru. Velmi dobře to poznáte právě u jarního slunce, v okamžiku, kdy se schová za mraky. Najednou pocítíte razantní ochlazení. V infrasauně si můžete příjemné prohřívání těla dopřávat po celý rok.

Člověk pro svou existenci a pro dobrý pocit potřebuje světelnou energii. V okamžiku, kdy se nám této energie nedostává, se cítíme unavení, ospalí a zamračení. Po desítky let bylo známo, že se sluneční energii nic nevyrovná. Ovšem díky infrasaunám si tento nedostatek můžeme v klidu domova vynahradit. Teplo, které je vyzařováno v infrasaunách, zvýší teplotu lidského těla na simulaci horečky. Tato situace v těle vyvolá okamžitou aktivaci imunitního systému a rozšíření počtu bílých krvinek, což lidské tělo nabudí a bude se cítit jako znovuzrozené. A díky tomu jsou infrasauny tak oblíbené. Zaručujeme vám, že tento pocit budete chtít zažívat znovu a znovu.Infrasaunu si v roce 1965 nechal v Japonsku patentovat dr. Tadaschi Ishikawa. Ten přišel jako první s nápadem saunování na principu infračerveného záření, které prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně, aniž by bylo zapotřebí příliš vysokých teplot. K intenzivnímu pocení dochází již při 50 °C a  lidský organismus tak není zbytečně zatěžován. Až 90% vyzařovaného tepla vstřebává tělo a zbylých 10% se rozptýlí do ovzduší.


Prohřívání v infrasauně

Čas předehřátí na provozní teplotu je závislý na velikosti kabiny a okolní teplotě. Čekání můžete efektivně využít k tomu, abyste si dali vlažnou sprchu, která zvýší účinky pocení. V porovnání s finskou saunou je pocení v infrasauně až třikrát intenzivnější. Zvýšenou pozornost je zapotřebí věnovat také pitnému režimu, dostatek tekutin má na intenzitu pocení významný vliv. Čas strávený v infrasauně závisí jen na vás - doporučuje se 20 až 40 minut, přičemž začnete kratšími intervaly, které posléze prodlužujete. Teplota v infrasauně dosahuje nejvýše 65 °C.

Infrasauna je v porovnání s finskou saunou mnohem praktičtější, a to nejen co se týče jejího provozu a šetrnosti k organismu. Přohřát se v infrasauně můžete i zcela oblečení, zvláště tehdy, kdy vás čeká vyšší sportovní výkon či nevlídné počasí za dveřmi.

Prokazatelné účinky infrasauny

KLOUBY
Infrasauna má příznivý vliv pro trpící artrózou, při léčbě výronů, svalových křečí, na uvolnění ztuhlých kloubů a zmírnění nervových bolestí. Času neporučíte, přesto vám stárnutí a zdravotní neduhy s ním spojené infrasauna pomůže výrazně zpříjemnit.

SVALY
Infrasauna uvolňuje svalové tkáně, zvyšuje jejich pružnost a příznivě působí na zmírnění jejich napětí. Infrasauna se proto jeví jako zcela ideální před masáží a nahrává též vyšším fyzickým výkonům, neboť elastičtější svaly snáze odolávají každodenní zátěži.

PROKRVENÍ
Teplem se zlepšuje krevní oběh a tím i prokrvenost pleti. Stoupá srdeční frekvence a zlepšuje se látková výměna. Infrasauna tak velmi účinně zastává funkci rozcvičky a při sportu pak předchází řadě nežádoucích zranění.

REGENERACE
Vlivem rozšíření periferních cév účinky tepla jsou svaly více prokrvovány a nežádoucí zplodiny jsou pak snáze vyplavovány z organismu. Svaly jsou lépe okysličovány a veškerá poranění se tak snáze hojí.

CELULITIDA
Celulitida představuje usazený tuk a vodu. Protože teplo v infrasauně podporuje čistící procesy, pocení a vylučování škodlivin z těla ven, je přirozeně účinné také v boji s celulitidou.

KREVNÍ OBĚH
Pot jako reakci na prohřátí tělo vylučuje proto, aby se ochladilo. Prohřátí organismu v infrasauně proto způsobuje pocení, čímž se zvýší srdeční činnost a zrychlí cirkulace krve – krevní oběh je tím významně pozitivně posílen.

PLEŤ
Čistá pleť je výsledkem správného hloubkového pročišťování pórů. K tomu výrazně přispívá teplo infrasauny, které vyplavuje škodliviny a jedy a vytváří volné místo pro živiny.

HMOTNOST
Působením tepla jsou tukové tkáně lépe prokrveny a dochází ke spalování kalorií. Hloubkové teplo působící v infrasauně přijímají krevní cévy, které se přijatým teplem rozšiřují a vylučují nahromaděné tukové kyseliny lymfatickým systémem ven z těla.

TOXICKÉ LÁTKY
Teplo způsobuje pocení a pocení způsobuje vyplavování nežádoucích látek, jedů a minerálních zplodin – alkoholu, cholesterolu, nikotinu a těžkých kovů.Údržba infrasauny

Pro delší životnost dřeva a čistotu kabiny infrasauny je vhodné používat speciální čistící přípravky. Na nejvíce namáhané plochy, jako jsou sedací a opěrná místa, doporučujeme používat přípravek Saunareiniger, jenž odstraní veškerý maz a biologické nečistoty. V případě, že budete infrasaunu navštěvovat pravidelně, je tento přípravek také vhodný i na celkové vyčištění kabiny. Saunareiniger jednoduše nanesete na houbu či měkký hadřík a aplikujete jej na celou plochu infrassauny. Tím se krásně projasní dřevo a navíc se na něm vytvoří i ochranný film. Doporučujeme používat přípravek Saunareiniger minimálně jednou týdně v poměru 1:10 až 1:30.
Jako desinfekci po saunování pak doporučujeme použít přípravek Chemosan. Tento přípravek se používá podobně jako Saunareiniger, ovšem s tím rozdílem, že jej není potřeba nanášet na celou plochu infrasauny. Přípravek se ředí v poměru 1:20 a nanáší se pouze na místa, která chcete desinfikovat.

Montáž infrasauny

Je nutné, aby infrasauny PROWELL řady PREMIUM LINE sestavili odborní technici, neboť je  montáž složitější než u klasických modelů značky GRAND DE LUXE.

Infrasauna je dodávána jako typizovaná stavebnice. Montuje se z panelů a nároky na prostor má takřka nulové. Na rozdíl od finské sauny nevyžaduje žádné speciální stavební úpravy. Postačí rovná podlaha a zásuvka na 220 V. Její nároky na velikost prostoru jsou také minimální, umístit ji můžete v soukromí – rozlehlém rodinném domě i nevelkém bytě. Velké oblibě se ale těší také ve fitness centrech a v rehabilitačních i masážních centrech.

Pořizovací a provozní náklady

Ve srovnání se saunou finskou jsou náklady na infrasaunu podstatně nižší. A to jak náklady na její pořízení (nevyžaduje velký prostor ani žádné speciální stavební úpravy), tak náklady na provoz (zahřívá se velmi krátce, ovládání je velmi snadné, nevyužívá vysokých teplot a intervaly pro požadovaný účinek nejsou nijak zvlášť dlouhé).

Fotografie saun a uvedené informace jsou pouze informativní, při výrobě může docházet k drobným odchylkám.

Všechny infrasauny a sauny jsou určeny výhradně pro užití v domácnostech, v žádném případě nejsou určeny pro komerční používání.


V našem internetovém obchodě pohodlně a bezpečně pořídíte zboží značky ProWell. Všechny Infrasauny Premium Line této značky jsou chráněny originálními obaly přímo od výrobce. Uvedená cena zboží je úplná a konečná. To znamená, že se na vámi vybraný výrobek Infrasauna ProWell 435 Cedr Premium Line TÓNOVANÁ KOUŘOVÁ SKLA buďto nevztahuje zákonný recyklační poplatek (případně jiný obdobný poplatek) anebo jsou veškeré tyto poplatky již v ceně výrobku zahrnuty. Jestliže jste si vybrali set výrobků, jsou recyklační poplatky standardně připočteny k jednotlivým výrobkům v daném setu. Ke konečné ceně výrobku Infrasauna ProWell 435 Cedr Premium Line TÓNOVANÁ KOUŘOVÁ SKLA může být připočteno přepravné a balné, pakliže jste zvolili způsob doručení zboží, které tyto služby obsahuje. Veškeré započtené platby vám budou přehledně zobrazeny, jakmile kliknete na políčko OBJEDNAT. Teprve poté, co si je sami důkladně překontrolujete, můžete objednávku s jistotou odeslat.

Kontaktní formulář

 
* Povinné údaje