Stravování a saunování

23. 5. 2018
Stravování a saunování

Jíst před anebo po saunování? Návštěva infrasaun anebo sauny se nedoporučuje hned po tom, co jste právě dojeli, ale infrasauny byste neměli navštívit ani jako hladoví. Pokud se pořádně najíte těšně před saunováním, má Vás tak žaludek plnou práci s trávením, to hrozí ke snížení tlaku a v kombinaci s vyšší teplotou, která se nachází v infrasauně, můžete pociťovat trochu nevolnost. Jestliže tedy chcete (infra)saunu použít, počkejte alespoň 1-2 hodiny.  Jestliže máte velký hlad, zkuste si vzít něco malého, třeba nějaké sladké ovoce, zeleninu anebo jogurt. Rozhodně se vyhnete těžkým a tučným jídlům jako je vepřo, knedlo, zelo nebo guláš s pěti. Jak už ale bylo zmíněno dříve, špatný nápad je i návštěva sauny na lačno. Takže pokud jste ranní ptáče a chystáte se saunovat, nezapomeňte si vzít něco dobrého na zub. Protože jít do infrasauny, když jste ráno ještě nesnídali, Vám taky neprospívá. A co jíst po saunování? Stejně jako při sportu počkejte alespoň 30 minut (aby se tělo vyrovnalo se změnou teplot) a opět si raději dějte něco lehčího, například zeleninový salát.

Voňavý dárek k mobilním vířivkám

10. 4. 2018
Voňavý dárek k mobilním vířivkám

Jestliže si pořídíte mobilní vířivku, tak máte skvělou možnost k ní dostat dárek. Právě teď dáváme k mobilním vířivkám dárek v podobě aromaterapie – ta může být použita jak do mobilní vířivky, tak ale i do masážní vany a horké lázně. Krystaly obsahují mořskou a koupelovou sůl, vitamíny, minerály i přírodní extrakty. Aromatické krystaly jsou zcela rozpustné a tak nezanáší filtr a ani neovlivňují chemickou rovnováhu vody. Krystaly taktéž nepění a nemají žádný olej, proto jsou šetrné k veškerým technologiím a akrylátovým povrchům. Aromatické krystaly inSPAration maximalizují Váš zážitek z relaxace a uvolní veškeré Vaše smysly.

Vyberte si z naší nabídky mobilních vířivek.

Jak se saunovat?

16. 3. 2018
Jak se saunovat?

Správné tipy a triky k bezpečnému a efektivnímu saunování:

Jak často se saunovat?

Jak moc často navštěvujeme sauny/infrasauny a jak dlouhou dobu v nich trávíme, je čistě individuální. Jsou lidé, kterým stačí když se saunují jedenkrát do týdne nebo každý druhý den. Pak se ale najdou i takový, kteří využívají (infra)saunu každý den. To samé platí s přestávkami – někteří se saunují s dlouhými přestávkami a někteří zase vydrží pár minut. Neexistuje správný návod na to, jak často infrasaunu či saunu používat, ani kolik v ní trávit času. Co je ale si dobré zapamatovat je to, že saunování je pro organismus velmi výhodné, tedy dokud je nám to příjemné. A pokud chcete zvýšit efektivitu účinků saun a infrasaun, je dobré se saunovat pravidelně – aspoň jednou do týdne.

Kolik vody vypít před saunováním, v průběhu a po něm?

Říká se, že pro správné fungování těla by se mělo vypít minimálně 2 litry vody denně a to bez ohledu na to, jaké je zrovna roční období. V kabinách saun/infrasaun se nacházejí vysoké teploty a to pro tělo znamená takovou zátěž jako v letním období, kdy se navyšuje počet tekutin, které jsou potřeba pro běžnou funkci organismu. Proto nezapomeňte, že až se půjdete saunovat, zvyšte příjem tekutin a pokud máte žízeň, tak neváhejte a napijte se mezi saunovacími cykly či v jejich průběhu. Po saunování byste se měli cítit příjemně - pokud se cítíte unavení, nedopřáli jste Vašemu tělu dostatek tekutin, což se projevuje dehydratací a s ní spojenou únavou.

Infrasauna ProWell R2 RedLight+ Basic Line

16. 10. 2017
Infrasauna ProWell R2 RedLight+ Basic Line

Novinkou na trhu mezi saunami patří luxusní infrasauna ProWell R2. Sauna je až pro dvě osoby a zákazníci si ji mohou koupit do bytu, ale i do rodinných domů. I zákazníci, kteří jsou omezeni prostorem, ocení tuhle infrasaunu kvůli ojedinělé velikosti. Sauna měří pouze 94 cm do hloubky, a proto se vejde i do malých prostorů. Infrasauna je vyráběna z kanadské jedle, která roste na západním pobřeží Severní Ameriky. Kanadská jedle neboli hemlock, je exkluzivní saunové dřevo, které se nekroutí a vyniká svou jemností a pevností. V sauně jsou vloženy dva typy zářičů. Karbonový (podlahový) je první z nich a slouží pro rovnoměrné zahřívání chodidel. Druhým zářičem, který je sauna vybavena, je zářič RedLight+, který je novinkou na trhu. Zářič je umístěn tak, aby prohříval Vaše záda, boky, holeně a lýtka. V infrasauně je zabudovaná světelná terapie a spolu s ní rádio a mp3 přehrávač. Na infrasaunu značky ProWell R2 je poskytnuta záruka 2 roky.

Infrasauna pro dva

31. 10. 2016
Infrasauna pro dva

Domácí infrasauna pro dvě osoby – to je relax a zdravotní účinky pro 2 v infrasauně do bytu i infrasauně do domu. Podle Vašich požadavků i prostorových dispozic si můžete zvolit z nabídky infrasaun pro 1 osobu, naleznete u nás i infrasauny pro tři osoby, infrasauny pro 4 lidi a rohové infrasauny. Je třeba mít na paměti, že nejdůležitějším prvkem infrasauny jsou kvalitní infrazářiče. Na trhu existují čtyři typy infrazářičů – keramické, karbonové, RedLight a RedGlass zářiče. Každý typ infrazářiče má své výhody i drobné mínusy. Zpravidla nejlevnější typ zářičů, keramický infrazářič, má schopnost vyhřát infrasaunu nejrychleji ze všech zářičů, díky své vysoké povrchové teplotě dokáže vyhřát infrasaunu i v chladnějších místnostech, na druhou stranu vysoká teplota povrchu zářiče ale může znamenat snížení tepelného komfortu při saunování. Karbonové zářiče vyhřejí infrasaunu za nepatrně delší dobu, cena karbonových zářičů je vyšší než u keramických, ale jejich prohřívání je příjemnější a zároveň mají delší životnost. RedLight infrazářiče jsou navíc obohaceny o prvek světelného záření, které má příznivé terapeutické účinky. Nejdražší, a zároveň nejkvalitnější infrazářiče, nesou označení RedGlass. Jako jediný typ zářičů RedGlass vysílá infračervené záření ve všech třech pásmech, je tedy fullspektrální a prohřívá do hloubky tkáně, díky čemuž má infrasauna výborné účinky na pohybový aparát. Zářiče RedGlass naleznete pouze v prémiových saunách značky ProWell. V těchto infrasaunách prémiové řady navíc máte možnost regulace výkonu zářičů tak, aby Vám saunování bylo co nejpříjemnější.

Co je kombinovaná sauna – sauna a infrasauna

30. 9. 2016
Co je kombinovaná sauna – sauna a infrasauna

Co je to kombinovaná sauna? Dřevěná kabina pro saunování, ve které jsou infrazářiče jako v infrasauně a kamna jako ve finské sauně. Sauna pro astmatiky, kardiaky apod. – to je kombinovaná sauna.

Kombinovaná sauna umožňuje využití kamen a infrazářičů zároveň i zvlášť. Můžete si tedy dopřát relax ve velmi vysokých teplotách a přitom nezakazovat vstup ratolestem, kterým pouze jednoduše změníte technologii saunování tlačítkem na ovládacím panelu.

V naší nabídce naleznete kombinované sauny dvou značek – Vitalwell a ProWell. Pokud patříte mezi inovátory, kteří musí mít každičkou novinku na trhu, pak si určitě prostudujte informace o naší nejnovější kombinované sauně, která nese název Kombinovaná sauna ProWell Combi. Tato kombinovaná sauna disponuje saunovými kamny o výkonu 6kW, umístěnými ve spodní části sauny, a deseti infračervenými RedGlass zářiči, které jsou nastaveny k prohřívání těla do hloubky tkáně zádových a lýtkových partií. Sauna je vybavena třemi pohodlnými lavicemi ve dvou patrech, zabudovaným rádiem, MP3 přehrávačem, USB vstupem, světelnou terapií, která připomíná pohled na hvězdné nebe, větrákem a velmi příjemnou regulací výkonu jednotlivých infrazářičů, díky čemuž si můžete užívat maximální tepelnou pohodu.

Infrasauny s tónovanými skly – novinka roku 2016

12. 8. 2016
Infrasauny s tónovanými skly – novinka roku 2016

Ať už patříte mezi ty stydlivější anebo třeba milujete luxus, jistě Vás zaujme naše žhavá novinka – infrasauny ProWell s tónovanými skly! Tmavé skleněné prvky infrasaun vytváření z infrasauny opravdový klenot Vaší domácnosti a zároveň poskytují i těm největším stydlínům maximální soukromí při saunování. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči.

Kde nás najdete?

Sauna nebo infrasauna na míru

2. 5. 2016
Sauna nebo infrasauna na míru

Vymoženosti dnešní doby neznají hranice – a možnost jednoduše získat nepřeberné množství informací je téměř neuvěřitelná. Jak se ale vyznat v tolika datech a zjistit, která jsou správná?

Nemusíte si již déle lámat hlavu a pídit se po pravdivosti potřebných údajů – stačí nás kontaktovat a my vám již najdeme (infra)saunu na míru.

Dejte zimě na frak

1. 2. 2016
Dejte zimě na frak

Ideální volbou pro relaxování a zároveň očistu těla je návštěva infrasauny, která mimo jiné posiluje imunitní systém a bude vám tak po celou zimu výborným služebníkem. A když už relax ve vlastním domě, proč ne ten nejlepší? Vyzkoušejte jednu z novinek řady Premium Line a odpočívejte stylově.

 

Bazény SUPERIOR

5. 5. 2015
Bazény SUPERIOR

Jedničkou mezi bazény SWIM SPA jsou jednoznačně bazény SUPERIOR. Tyto bazény jsou nejen vybaveny protiproudem a vířivou vanou, ale především jsou vyrobeny v tom nejmodernějším a nejstylovějším designu. Výhodou bazénů SUPERIOR je, že vyhřívání jak bazénu, tak vířivé vany můžete ovládat zvlášť, což velmi šetří elektrickou energii. Základní vybavení vířivých van u bazénů SUPERIOR jsou dvě masážní léhatka, ovšem pokud byste si chtěli dopřát opravdový luxus pak vás jistě potěší model SUPERIOR EXCLUSIVE, jenž nabízí vířivou vanu až pro 6 osob - tedy 4 sedátka a 2 léhátka. V bazénu SUPERIOR edy můžete v klidu odpočívat se svými nejbližšími. Neváhejte a objednejte si tento dokonalý bazén ještě dnes, neboť léto se již nezadržitelně blíží.

Zářiče a materiály infrasauny

4. 2. 2015
Zářiče a materiály infrasauny

Důležitým prvkem při výběru infrasauny je materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Infrasauny se vyrábějí z hemlocku - kanadského jedlovce, a cedru. Právě kanadský jedlovec jelmi stabilní a má jemnou strukturu. Výhodou tohoto dřeva je, že se nekroutí a je bez suků a pryskyřice. Největší výhodou je jeho iminuta proti mikroorgamismům, jejich tvorbě a množení. Na druhou stranu pokud toužíte po velmi luxusním provedení infrasauny, doporučuje se jako materiál cedr. Výhodou cedru je jeho objemová stálost a odolnost proti vlhkosti. Dále má lepší tepelnou izolaci než ostatní jehličnany a také příjemně voní. Neméně důležitou složkou při výběru infrasauny je i topidlo. Keramická topidla nejsou tak dobrá jako karbonová, která zajišťují rovnoměrné rozložení tepla v sauně, energetickou úspornost a větší bezpečnost. Navíc karbonová topidla zaručují rychlejší a efektivnější prohřívání organismu.

Mobilní vířivka Silver Cloud B-112

16. 1. 2015
Mobilní vířivka Silver Cloud B-112

Dopřejte si ten nejlepší odpočinek a pořiďte si mobilní vířivku k Vám domů. Mobilní vířivky jsou díky své velikosti vhodné jak na terasu, či zahradu, ale v zimních měsících je můžete umístit i do Vašeho interiéru. Nenáročná instalace a manipulace zaručují, že mobilní vířivky jsou vhodné opravdu pro každého.

Užívejte si skvělou perličkovou masáž, kterou Vám zaručí mobilní vířivky MSpa. Doporučujeme mobilní vířivku MSpa SILVER CLOUD B-112, která je až pro 6 osob a díky 138 silným masážním vzduchovým tryskám je ideální pro příjemný prožitek a účinnou masáž Vašeho těla. Vířivka je vyrobena z kvalitního PVC materiálu a stejně tak jako ostatní se hodí ideálně na Vaši terasu či zahradu

Infrasauny - to nejlepší pro naše zdraví

29. 12. 2014
Infrasauny  - to nejlepší pro naše zdraví

Návštěvou infrasauny nedocílíte jen zaslouženého odpočinku, ale děláte i něco pro své tělo. Pokud se snažíte zhubnout je právě návštěva infrasauny tou nejlepší volbou. Je prokázáno, že za 30 minut v infrasauně spálíte až 600 kilkalorií. Další velkou výhodou, kterou ocení hlavně ženy, je zlepšení pleti. Při saunování se z pleti odstaňují nečistoty a odumřelé buňky, navíc se pleti vrací elasticita. Nicméně infrasauny mají pozitivní vliv na celou naši pokožku. Nejen že pravidelné saunování pomáhá k hojení popálenin, jizev a akné, ale pokožka je poté mnohem jemnější a zdravější. Infrasauny jsou také výborným lékem na celulitidu.
V neposlední řadě nesmíme zapomenout, že infrasauny pomáhají i našemu zdraví - vyplavují z těla toxické látky (až 15%), posilují krevní systém a upravují tlak, snižují svalové napětí, zvyšují obranyschopnost organismu a posilují imunitní systém.

Zahradní houpačky

16. 12. 2014
Zahradní houpačky

Sice je venku zima, ale to nic nemění na tom, že si můžete pořídit zahradní houpačku. Houpačky se hodí kamkoliv na Vaši zahradu či větší terasu a udělají Vám radost téměř po celý rok. Po těžké práci na zahradě či v kanceláři, jsou zahradní houpačky tím nejlepším místem pro Váš odpočinek. Zahradní houpačky jsou velmi pohodlné díky svému kvalitnímu polstrování, takže je nebudou milovat jen Vaše děti, ale hlavně vy. Jestliže si chcete dopřát největší luxus, doporučujeme kovovou zahradní houpačku TEVERE, kterou můžete různě polohovat a odpočinek si budete vychutnávat o to více.

Nejlepší dárek pod stromeček

16. 12. 2014
Nejlepší dárek pod stromeček

Jestliže si chcete dát k Vánocům krásný a přitom praktický dárek, který zkrášlí Vaši zahradu pak pro Vás máme tip. Bazény SWIM SPA jsou tím nejlepším pro Váš aktivní odpočinek a relaxaci. Bazény jsou vybaveny protiproudem, díky kterému budete mít ještě větší prožitek z koupání. Navíc jsou bazény obohaceny o masážní sedadla, takže zatímco si Vaše děti budou užívat vodních radovánek, vy si můžete dopřávat kvalitní perličkovou masáž. Díky tepelné izolaci můžete bazén používat celoročně. Je zcela na Vás zda umístíte bazén v interiéru, či na Vaší zahradě, jestli jej upevníte do země či jej ponecháte jako mobilní v cedrovém kabinetu. Bazény SWIM SPA jsou tou nejlepší investicí pro Vaše zdraví a odpočinek.

Mobilní vířivky

15. 12. 2014
Mobilní vířivky


Chcete-li si dopřát tu nejlepší a cenově dostupnou relaxaci ve vlastní vířivce? Pak jsou pro Vás nejvhodnější mobilní vířivky. Mobilní nafukovací vířivky jsou vyrobeny z velmi kvalitního laminátového PVC materiálu a syntetické kůže. Díky své snadné instalaci a manipulaci, jsou mobilní vířivky vhodné do každé domácnosti. Díky svému modernímu designu, jsou vířivky MSpa tím nejlepším na Vaši zahradu, terasu a v nepřízni počasí či v zimních měsících i do Vašeho interiéru. Dopřejte si kvalitní a ničím nerušený odpočinek v mobilních vířivkách MSpa, které jsou díky patentované technologii dokonale tiché. vybírat můžete i z několika velikostí a barevného provedení.

Výhody infrasauny

18. 11. 2014
Výhody infrasauny

Infrasauna má oproti klasické finské sauně své výhody:

*Saunování v infrasauně je při teplotě 60 °C

*Infrateplo způsobuje větší potivost, neboť je pro tělo přirozené, automaticky se vstřebává tkáněmi do hlouby

*Infrasauna je doporučována astmatikům, kardiakům, alergikům

*Infrasaunu mohou bez problémů navštěvovat děti. Navíc pravidelnými návštěvami děti posilují imunitní systém

*Infrasauna se oproti finské sauně nahřívá podstatně kratší dobu; spotřeba energie je také mnohem menší u infrasauny

*Pro infrasaunu nepotřebujete žádných speciálních prostor - vejde se do jakékoliv místnosti se zásuvkou 230V